Συμμετοχή του SCG στο Partner Conference EMEAR 2019

To SCG – Επιστημονικό Κολλέγιο Ελλάδος για μια ακόμη χρονιά συμμετείχε στο ετήσιο συνέδριο EMEAR Partner Conference που διοργανώνεται από τη Cisco για τους Cisco Academy Partners. Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε 22-24 Οκτωβρίου στη Λισαβώνα. Κατά τη διάρκεια του συνεδρίου είχαμε την ευκαιρία να συζητήσουμε με τα στελέχη της Cisco για τις δράσεις του Κολλεγίου και τη συμβολή του στην ανάπτυξη του προγράμματος στην Ελλάδα. Ταυτόχρονα έγιναν σημαντικές παρουσιάσεις αναφορικά με τα καινούργια Courses που θα προσφέρονται μέσω του Cisco Academy και τα οποία θα ενισχύσουν τις ψηφιακές δεξιότητες των μαθητών, ενώ παράλληλα ανακοινώθηκαν νέα εργαλεία μάθησης, που αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο στάδιο της ανάπτυξης, τα οποία θα προσφέρουν ακόμη πιο πλούσια εμπειρία εκπαίδευσης στους μαθητές.