Μια νέα τοιχογραφία που τιμά τον Έλληνα πρωταθλητή και φοιτητή μας, Δημήτρη Θεοδωρακάκο, γίνεται viral!

Ένα νέο έργο τέχνης αφιερωμένο στον Έλληνα πρωταθλητή και φοιτητή Αθλητικών Σπουδών στο SCG – Επιστημονικό Κολλέγιο Ελλάδος, Δημήτρη Θεοδωρακάκο, κοσμεί πλέον τον τοίχο του 3ου Λυκείου Πειραιά, αλλά και τον «ψηφιακό τοίχο» σε πολλά κοινωνικά προφίλ όπου γίνεται viral και αποτελεί έμπνευση και κίνητρο για τους νέους.

Αυτό το έργο υπογράφει ο καλλιτέχνης και δρομέας Γιώργος Δημουλάς (γνωστός με το καλλιτεχνικό ψευδώνυμο Simple G), ο οποίος αφιέρωσε αυτό το έργο στον Δημήτρη Θεοδωρακάκο, εκφράζοντας την εκτίμησή του για τη συνεργασία τους στον αθλητισμό. Με την υποστήριξη των εκπαιδευτικών του σχολείου, αυτή η τοιχογραφία αποτελεί έναν τρόπο να προβάλλεται ο αθλητισμός και να εμπνέει τους νέους μαθητές.

Διαβάστε τη δημοσίευση στο irunmag.gr