Συμμετοχή και Διακρίσεις στο Πανελλήνιο κύπελλο ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ 2023

Οι φοιτητές του Τμήματος Αθλητικών Επιστημών του SCG-Επιστημονικό Κολλέγιο Ελλάδος, με ειδικότητα στο Ταεκβοντό, συμμετείχαν στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ταεκβοντό που διεξήχθη στο ΣΕΦ 1-3 Δεκεμβρίου 2023 με τη συμμετοχή 1602 αθλητών, από 200 Συλλόγους.
Συγχαρητήρια στην Μελίνα Καρύδη η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο μετά από πολύ καλούς αγώνες και τον Παναγιώτη Τζαβάρα για την κατάκτηση της πέμπτης θέσης.

Όλοι οι φοιτητές της ειδικότητας είχαν ενεργό ρόλο στην προετοιμασία των αθλητών των αντίστοιχων σωματείων τους, για να αγωνιστούν, καθόλη τη διάρκεια των αγώνων. Ευχόμαστε πάντα επιτυχίες στους φοιτητές μας και τον προπονητή τους, καθηγητή της ειδικότητας Ταεκβοντό στο SCG, κο Φακίνο!